ПУТИН ВАКА ГИ РЕШАВА ПРОБЛЕМИТЕ: Мрак го изеде човекот кој го организираше труењето на Литвиненко и ја организираше средбата на адвокатката Валетскаја со Трамп, загина во хеликоптерска несреќа?!

Објавено на 04.10.2018 во 21:56:13 часот | Свет

Заменик обвинителот, генерал Саак Карапетијан загина во хеликоптерска несреќа.

Човекот веројатно по наредба на Путин ја организирал средбата на адвокатката и агентка, Валетискаја со тимот на Трамп во штабот на Трамп каде биле понудени мејловите за Хилари Клинтон кои потоа се појавија на Викиликс.

Човекот инаку бил одговорен за прљавите задачи на Кремљ, како труењето на Литвиненко и последниот обид за труење на Скрипал во Англија.

По се изгледа се работи за лажна смрт, и човекот ќе си живее во некоја дача во некоја шума околу Москва под скриен идентитет.

Линк до целата сторија, тука.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија