ГОЛЕМ СВЕТСКИ СРАМ ЗА РУСИЈА: Тајни агенти на военото разузнавање уапсени во Амстердам во обид да ја хакираат меѓународната агенција за хемиско оружје

Објавено на 04.10.2018 во 23:38:10 часот | Свет

Четири специјалци агенти на ГРУ - воената служба за разузнавање, добиле задача да одат во Холандија и да ја хакираат меѓународната агенција за хемиско оружје каде во моментов се истражува обидот за труење со руски гас Новичок на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал во гратчето Солсбери во Англија.

Еве како руските агенти биле живи фатени од агентите на холандската тајна служба за контраразузнавање, ова е нешто невидено, на кое ниско ниво паднала руската тајна служба, тешки аматери и ропаци, срам за цела Русија, тешка брука пред цел свет.

Линк до сторијата тука.

 

 

* реклами:

 

 

 

Свет

Македонија