(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ: Ракетата Сојуз се расипа на сред лет кон меѓународната вселенска станица, двајца астронаути се вратија на земјата безбедно, слетаа во Казакстан, во тек е потрага по нив

Објавено на 11.10.2018 во 11:30:22 часот | Свет

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија