ТРЕБА ДА СИ ГНАСЕН ГАД ЗА ДА ГО ОБВИНУВАШ ЗАЕВ ЗА ЕВЕНТУАЛЕН НЕУСПЕХ НА ГЛАСАЊЕТО ВО СОБРАНИЕ, НАМЕСТО НЕСЕРИОЗНОСТА И ЛУДИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ!

Објавено на 15.10.2018 во 14:48:39 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Пази, Заев не ги молел доволно барабите од ВМРО ДПМНЕ?!

Не ги вклучил доволно во преговорите, иако ги собираше на 3-4 лидерски средби?!

Кампањата за референдумот била недоволно пријателска кон ВМРО ДПМНЕ, што требаше на колена да одиме и да лазиме, иако немаше црна кампања, немаше негативна кампања, немаше навреди кон никого, само имаше мотивирање и објаснување на народот зошто треба да се гласа за договорот?!?!

Овие гадови кои сеуште не се извиниле за 27-ми април и сеуште го бранат тој чин и го нарекуваат на патриотско херојство, копилињата кои секој ден шират лажни вести и кои се толкави лудаци што цел свет ги моли да гласаат за влез на земјата во ЕУ и НАТО да ги ставиш на исто рамниште со Заев и СДСМ кои веќе неколку години водат војна со тоа зло и за малце ќе беа убиени и кои константно работат против своите политички кариери и интереси и носат тешки регионални и внатрешни национални компромиси, тоа е невидено бесчестие и перверзија!!!

Наместо да се наречат СДСМ она што се ХЕРОИ, ВИСТИНСКИ ВОИНИ ЗА МАКЕДОНИЈА И ПОДОБРА ИДНИНА, некои гадови и копилиња ги рамњаат со оние против кои се борат и кои се вистинските гробари на Македонија?!?!

Мамицата расипана одвратна злобна и гадна, како бе само имаат дрскост такво нешто да напишат, им се чудам на лудоста и храброста, како бе можат воопшто тоа да го помислат?!?!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија