ЕКСКЛУЗИВНО: ЕВЕ ЗОШТО ЗАРИБА КОЛАТА НА ВМРО ДПМНЕ У КАЛ - МАРТИН ПРОТУЃЕР ПО НАРЕДБА НА ГРУЈО СЕ ВРАТИЛ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА И КОМАНДУВАЛ СО ВМРО ДПМНЕ ВЕЌЕ ЕДЕН МЕСЕЦ!!!

Објавено на 15.10.2018 во 21:34:07 часот | Македонија

Мактел дознава дека веќе еден месец со ВМРО ДПМНЕ командува Мартин Протуѓер кој по наредба на Груевски се вратил во белата палата и бил де факто лидер на најголемата опозициска партија.

Тој наложил да се избркаат реформаторите, да се навива за бојкот на референдумот и по никоја цена да не се гласа за амандманите со цел со крај да се оди со можност за амнестија на сите обвинети од СЈО!

Ова за Мактел го потврдија луѓе кои се добро запознаени со приликите инсајдерски во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!

Ова не им се допаднало на многумина во ИК кои се надевале дека ВМРО ДПМНЕ полека ќе се доближува до западот и до Албанците за во блиска иднина да може да сонува за враќање на власт, но се чини Груевци ја имаат киднапирано партијата и ја носат право во ендек за конечно да ја уништат еднаш засекогаш!!!

Можеби така е и најдобро!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет