ВМРОВЦИТЕ ДЕНЕСКА СО НОВА МАЈМУНАРИЈА: БАРААТ МИЦКО ДА ЛАПРДАЛ ВО СОБРАНИЕ, НЕ МУ ДАВАЛЕ ДА ГОСТУВА ВО ВЕСТИТЕ НА СИТЕЛ!

Објавено на 16.10.2018 во 18:05:54 часот | Македонија

ВМРО ДПМНЕ денеска јавно побара Талат Џафери да го поканел лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, да одржи говор во собрание?!

Талат тоа веднаш го одби. Изгледа Мицко сака малце ПР, сака да лапрда на собраниска говорница, може не го викаат во вестите на Сител?!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет