ШОКАНТНО: ХОРХЕ ФИКУС ПРОДОЛЖУВА СО АМНЕСТИЈАТА НА ГРУЕВЦИ - АМНЕСТИРАН ТЕЖОК КРИМИНАЛЕЦ ОД СТРУМИЦА, СИН НА ЕКС ДИРЕКТОРКАТА НА ЗАТВОРОТ ОД РЕДОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Објавено на 18.10.2018 во 13:27:56 часот | Македонија

Мактел дознава дека деновиве Хорхе продолжува со ослободување од затвор на кримналци од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Овој пат редот дошол за голем локален деликвент и криминалец кој сеел страв и трепет низ Струмица, инаку син на екс директорката на затворот во Струмица, голема активистка на ВМРО ДПМНЕ во Струмица.

Екс директорката на затворот била главна ударна тупаница за време на режимот на Груевски, и никој не смеел да им писне на сопругот и синот Запрови. 

Но со промената на власт, конечно синот бил уапсен за една од безбројте тепачки низ Струмица, судот веднаш му дал казна затвор затоа што има дебело досие, но Хорхе решил да го ослободи од затвор?!?!

До кога Хорхе ќе биде главен заштитник на криминалот во земјава?!?!

Инаку и таткото Томи Запров е голем криминалец, на едни од последните избори во Струмица пукал со пиштол на избирачко место, па после началникот Митко Чавков со своите мајмунарии го сменил делото во пукање со плашливец и некако се спасил од голема казна затвор.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет