КОЈА ЕПСКА ПЕРВЕРЗИЈА: По 13 години мафијашко владеење, ВМРО ДПМНЕ направи чиста по повод гласањето за влез во НАТО и ЕУ!!!

Објавено на 23.10.2018 во 13:20:18 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?!

А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?!

Илче Гебелс уште им е во партија, обвинет за Титаник?!

Груевски сеуште им е почесен прецедник, а обвинет е за преку 100 криминали за сума од над 100 милиона евра!

Седат во седиште стекнато со општонародна пљачка?!

Чиста и процес кои се реакција на гласање на 8 пратеници за влез на земјата во НАТО и ЕУ?!

По цели 13 години мафијашко владеење, ВМРО ДПМНЕ прави чистка со тоа што ги брка сите разумни прозападни структури, и сега партијата може слободно да се нарече Единствена Македонија, треба Јанко Бачев да ги тужи за плагијат!!!

Колку тажно, колку колку патетично, епска трагедија и патетика и перверзија.

Оваа партија продолжува да копа надоле и да тоне и да тоне, можно е нафта да најдат како што тргнале!!!

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија