МАСАКАР ВО АМЕРИКА: Убиени 11 Евреи во синагога во Питсбург, ранети 4 полицајци, напаѓачот се предал и е во болница!

Објавено на 27.10.2018 во 22:11:58 часот | Свет

Осомничениот е средовечен белец, Роберт Боуерс, жител на Питсбург, Пенсилванија, САД.

Убиени се 11 Евреи во синагога додека течела церемонија на именување на бебе.

Линк до сторијата, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија