Трамп проба да му намести секс афера на американската Катица Јанева, не му успеа обидот да го оцрни специјалниот обвинител кој му е зад петици!

Објавено на 30.10.2018 во 21:49:36 часот | Свет

Некој се обидел да поткупи колешка на специјалниот обвинител Роберт Мјулер која работела со него уште пред 50 години уште кога бил почетник во кариерата во ФБИ.

И понудиле над 100 000 долари да излезе во јавност со тврдење дека тој се обидел да ја силува.

Но таа сепак отишла во ФБИ и го пријавила обидот за поткуп. Со ова не успеала операцијата на луѓе на Трамп, најверојатно, да го оцрнат човекот кој му е зад петици за аферата Руско мешање во изборите во 2016-та и поврзаноста на штабот на Трамп со аферата.

Линк до сторијата на Атлантик, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија