ВИДЕО: Уапсените во истрагата „Империја“ на СЈО донесени пред суд

Објавено на 09.11.2018 во 15:01:30 часот | Македонија

Уапсените во новата истрага отворена од страна на СЈО под кодното име „Империја“ почнаа да се изведуваат пред судот, објави Макфакс.

Од СЈО официјално не ги потврдуваат имињата на приведените, а според неофицијални информации меѓу нив е бизнисменот Орце Камчев.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет