БОМБА НА СПАСОВСКИ: АКО СУДОТ НЕ РЕАГИРА НА ВРЕМЕ, МОЖНО Е ПО ГРУЕВСКИ ДА СЕ РАЗБЕГААТ СИТЕ ОД ПОРАНЕШНОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО ДПМНЕ КОИ СЕГА СЕ БРАНАТ ОД СЛОБОДА!

Објавено на 13.11.2018 во 19:17:20 часот | Македонија

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече поука од својата грешка со Груевски! Требаше да му се изрече мерка притвор или пак да му се земе имот како залог бар да изгуби имот ако се реши да бега.

Министерот Спасовски на Канал 5.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет