Екс селекторот, Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција

Објавено на 14.11.2018 во 00:12:10 часот | Спорт

Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос.

„Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која ми е дадена да го водам тимот како тренер. Секако дека драго ми е што ќе им бидам тренер на ирачи кои поседуваат талент, но и квалитет" изјави Мирсад Јонуз за официјалниот сајт на клубот.

 

 

* реклами:

 

 

Спорт

Македонија