Премиерот Заев ја шокираше јавноста: Можно е Груевски да бил киднапиран!

Објавено на 16.11.2018 во 13:31:41 часот | Македонија

Темата околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски се уште е актуелна на Балканот и во Унгарија, а на денешната прес-конференција, премиерот Зоран Заев изрази сомнеж дека можеби Груевски бил киднапиран.

„Јавно го поставувам прашањето. Дали Груевски доброволно ја напуштил државата, или можеби бил киднапиран. Очекувам и Груевски и Унгарија да дадат одговор“, рече Заев.

Премиерот Зоран Заев прашањето го поставува на 43 минута од видеото.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет