(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ДЕНЕШНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА БУЏЕТОТ ЗА 2019-ТА: Ни требаше година и пол да се уходаме како влада, догодина ќе има економски бум, сите проекти, од автопати, преку желеница, гасоводи, водоводи, болници ќе тргнат со полна пареа догодина, над 1 милијарда евра во капитални инвестиции!!!

Објавено на 16.11.2018 во 18:51:38 часот | Македонија

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет