ПРОБЛЕМОТ СО БОЛНИЦАТА ЗА ЗАВИСНИЦИ ВО КИСЕЛА ВОДА ЌЕ БИДЕ РЕШЕН ВО СОРАБОТКА СО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ

Објавено на 16.11.2018 во 22:48:31 часот | Македонија

Благодарност до Премиерот Зоран Заев и министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу болницата за зависности.

Само преку соработка на централната и локалната власт можеме да ја направиме општина Кисела Вода поубаво место за живеење.

Во текот на наредната недела заедно со министерот Венко Филипче ќе го презентираме предлогот и пред локалното население.

 

 

* реклами:

 

 

 

Македонија

Свет