(ВИДЕО) ЛУДИЛА СЕ СЛУЧУВААТ ВО ТРАМПОВА АМЕРИКА: Сопругот на шефицата за односи со јавност на Трамп, Џорџ Конвеј распали по тимот на неговата сопруга - ВЛАСТА НА ТРАМП Е ЛУДА ПИЈАНКА НА ДЕПОНИЈА КОЈА Е ВО ПЛАМЕН!

Објавено на 17.11.2018 во 13:19:09 часот | Свет

Таа е трамповиот Мартин Протуѓер. Тој е нејзин сопруг, а фрла дрва и камења по администрацијата на Трамп како да е шеф на кабинет на Џорџ Сосос, или Хилари Клинтон.

Ете, тоа е Америка, особено денеска под власта на Трамп.

- Оваа власт е како луда пијанка која се одржува на депонија која е во пламен!

Линк до аудио интервјуто, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија