МАКРОН ПО СТАПКИТЕ НА ЗАЕВ И ТЕВДОВСКИ: ГИ ПОКАЧИ ДАВАЧКИТЕ ЗА ГОРИВАТА СО ЦЕЛ ДА ГИ НАТЕРА ФРАНЦУЗИТЕ ДА КУПУВААТ ЕЛЕКТИРЧНИ ВОЗИЛА, НАРОДОТ СЕ КРЕНА НА ПРОТЕСТИ!

Објавено на 18.11.2018 во 00:41:10 часот | Свет

Цела Франција е на нозе, народот се крена на протести поради скапите горива поради високите такси и акцизи на истите, радикалната десница се обидува да го искористи моментот за да ќари политички поени.

Макрон не попушта, вели дека мора Франција да се грижи за глобалното затоплување.

Линк до сторијата, овде.

 

 

* реклами:

 

 

Свет

Македонија