НОВ СКАНДАЛ НА ПОВИДОК ВО ОДНОСИТЕ СРБИЈА - МАКЕДОНИЈА: ВУЧИЌ НА ТВ ГО ОБВИНИ ЗАЕВ ДЕКА ГО ПОМОГНАЛ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ!!!

Објавено на 20.11.2018 во 00:38:37 часот | Македонија

Вечерва на Српска национална ТВ, во емисијата Кирилица на Марич, претседателот Вучиќ го обвини премиерот Заев за директно соучество во пребегнувањето на Груевски...

Вучиќ изнесе податоци од официјални транскрипти според кои Груевски ја преминал границата со Албанија, со легална лична карта и дека за тоа знаеле властите и македонското МВР...и понатаму тој вели, македонските власти намерно чекале 3 (три) денови да достават потерница за апсење до српските власти, за да имал време тој безбедно да ја напушти Србија, нели после преминот од Црна Гора...

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет