ЕКСКЛУЗИВНО - БОМБА НА МАКТЕЛ: МИЦКОВСКИ МУ ВЕТИЛ НА ОРБАН, АКО МУ ДАДЕ АЗИЛ НА ГРУЕВСКИ, ВМРО ДПМНЕ ЌЕ МУ ВРАТИ ВО ИСТА МЕРА КОГА ЌЕ ДОЈДЕ НА ВЛАСТ ВО СЛУЧАЈ ТОЈ ДА ТРЕБА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР!

Објавено на 20.11.2018 во 13:50:19 часот | Македонија

Мактел неофицијално дознава дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски му ветил на Виктор Орбан дека ако му даде азил на Груевски, ако ВМРО ДПМНЕ се врати на власт ќе му даде азил ако дојде ред тој да оди во затвор.

Ова било идеја на Груевски, а послишниот Мицковски се согласил да даде вакво ветување со цел да го спаси екс лидерот на партијата од апсаана.

Токму затоа, Орбан решил да се бламира и тој и целата негова влада и да спасува осиден криминалец, обвинет во над 10 судски процеси.

Орбан го искористил целиот свој политички капитал и бил спремен на големи казни од ЕУ и од опозицијата, но сепак бил спремен да си одработи еден џокер, затоа што и тој самиот бил замешан во тешки криминали во Унгарија, и при промена на власта, голема е веројатноста и тој да оди во затвор!

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет