Намалената доверба во СЈО само покажува колку е дел од македонскиот народ изгубен и смотан

Објавено на 04.12.2018 во 13:57:21 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


СЈО досега врати во буџетот десетици милиони евра, а допрва е на пат да врати стотици милиони евра.

Уапсени се Мијалков, Миле ми текна, Божиновски, Камчев, Панделески...

Осудени се Сеад Кочан, синчето на Владанка Авирович, Гоца и Грујо.

Грујо е во срамно бегство, веќе нема да трошиме милиони денари на 6-7 бодигарди а ќе конфискуваме се што има во Македонија.

Иако е во бегство, тој ќе биде вратен во зандана порано или подоцна, Орбан нема да владее вечно во Унгарија.

Пред тотален распад е ВМРО ДПМНЕ, со се мафијата подземна надземна и олигархиска.

И народот пак не е задоволен од СЈО?!?!?!

Бог да чува и да брани. Мајко мила мајчице.

Што ќе се прави- со овој народ?! Сега ми е јасно што Хорхе ни е прецедник а Грујо остана на власт цели 12 години и на крај падна ради ДУИ што реши да коалицир со СДСМ а не поради директниа одлука на народот.

Сега ми е јасно зошто последни сме се ослободиле и од Турците и последни сме се кренале против Германците.

Едноставно на овој географски предел не живее многу умна народна маса., односно бројот на глупи е премногу голем во споредба со бројот на умни и разумни луѓе. И тоа е тоа, јбг... И за тоа ќе си патиме сите на куп.

 

 

* реклами:

 

 

Колумни

Македонија