КОМИЧЕН МОМЕНТ ВО СУДНИЦА, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРОБА ДА СЕ ВАДИ ДЕКА Е ПАДНАТ ОД МАРС, НИНЏА МУ ВИКА НЕ ГЛУМИ ЛУДИЛО!

Објавено на 06.12.2018 во 14:14:56 часот | Македонија

Ај кажи дака ме немаш видено во седиштето на ВМРО ДПМНЕ, нели Нинџа? - му се обрати актерот Владо Јовановски на Александар Василевски Нинџа.

Не е точно, повеќе пати те имам видено, му врати Нинџа!

Ова е епски момент, речиси филмски, баш како во филмовите во кои глумеше кловн Владо Јовановски. Изгледа не глумел, бил само он лично во прво лице еднина.

Линк до целата сторија, тука.

 

 

* реклами:

 

 

Македонија

Свет