СТРАШНО: На само 47 години, почина градоначалникот на Охрид

Објавено на 15.12.2018 во 12:22:36 часот | Македонија

Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми.

Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт.

Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.10.2017 година, после победата во првиот круг на локалните избори.

Повеќе детали за настанот во тек на денот.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет