КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: СЕ СТЕПАА ЈАВНО ГОЦА БРК И ПАТОРОТ, ЛЕСНО Е ДА СОЛИШ ПАМЕТ КОГА СИ 800 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКУ ОД МАКЕДОНИЈА, МУ ПОРАЧА ГОЦА НА ПАЈО!

Објавено на 10.01.2019 во 22:41:04 часот | Македонија

Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанулоска, преку Фејсбук му одговори на бегалецот Никола Груевски.

-Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото – напиша Јанкулоска на Фејсбук.

Пораката на Јанкулоска до Груевски доаѓа по неговото денешно фејсбук обраќање во врска со уставните измени.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет