(ВИДЕО) ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Скопјанец со „импровизиран багер“ чисти тротоари од снег во Центар

Објавено на 10.01.2019 во 23:05:46 часот | Македонија

На Фејсбук денеска кружи ново видео како скопјанец го чисти снегот од тротоарот на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов со сопствено возило наменски трансформирано во „импровизиран багер“.

Иницијативата е на деловниот објект на „Орифлејм“. Обврската за чистење на тротоарите од снег, според прописите, е на граѓаните и деловните објекти.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет