Ѓулистана Марковска: Oва што го прави БЕСА е кочење на процесот и уценување

Објавено на 11.01.2019 во 11:20:25 часот | Македонија

 

Заев многу ризикува кога во последен момент дозволува да се менуваат работите, изјави поранешната пратеничка, Ѓулистана Марковска во Топ тема на Телма.

„Мора да разбере дека не можеш во животот на сите да им се допаѓаш и да бидеш попустлив. Оваа драмолетка со БЕСА е последица на лошото водење на преговорите“, вели Марковска. 

Смета дека БЕСА одбра многу погрешен тајминг, во 5 до 12, без дебата. Вели дека ова што го прави  БЕСА е кочење на процесот и уценување. 

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет