ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонија поразена од Хрватска со девет разлика

Објавено на 14.01.2019 во 19:54:08 часот | Спорт

Македонската ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Мундијалот, загубивме од Хрватска со 31-22.

И покрај поразот, Македонија сеуште има шанси за пласман на третата позиција која носи настап во главната фаза на Мундијалот во Келн.

 

 

* реклами:

 

 

 

Спорт

Македонија