СДСМ: Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, Законот за јазици е во согласност со амандманите на Уставот од 2002 година

Објавено на 17.01.2019 во 18:11:17 часот | Македонија

 

 

* реклами:

 

 

 

Македонија

Свет