Како тргнале, Грујо и Хорхе ќе ја честитаат и затворската казна за Сашо Мијалков, ќе кажат дека они цело време се борелe за тоа!

Објавено на 06.02.2019 во 18:52:39 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Бреееј, овие Хорхе и Грујо се едни такви лигуши, едни такви бесрамници што е тоа срамота колосална епска интергалактичка, бре бре бре...

Еј, они се бореле за ЕУ и НАТО?! Абе дај иди бегајте бре тому стоко една мафијашка диктаторска, вие се боревте Македонија да биде дел од Еуро Азија, заедно со Казахстан и Азербејџан!

Пола мандат на Хорхе му помина по тие источни вукојебини, по патот на Александар Велики, каде он застанал, Хорхе продужи даље! ДА ОСВАЈА!

Дебил! Ропак! И сега и он и Грујо ни се прават визионери па овој Грујо седнал и напишал 10 тома текст за идна државна стратегија еј?! 

Нема друга работа виси по тоа бифињата во елитните хотели и додека мези ракови и стекови продава муда за бубрези!

По 12 години целосна власт, сега му текна што требало и како требало и зашто?!

Абе мајмун еден, не уништи, не зацрни, твојата власт не чини 1 милијарда евра во реални пари и уште 1 милијарда во пари што можевме да ги заработиме ако бевме паметни и разумни.

12 години ни продававте антика, Гоцева света раса, најдобри у свет, не ни требало никој, сами сме можеле против цел свет, дипломатска војна со цел балкан, дома конфликти со Албанците, страшило за инвестиции и бизнис развој, за 12 години дали мрднавме вкупно 5% раст на плати и на БДП и затоа сме си најсиромашни, голи стапови, со пола милион иселени, претежно млади, тие кои сега требаше да прават деца, фирми, да ја влечат земјава напред.

Грујо и Хорхе се црна чума за земјава, а тие уште ни се продаваат и како некаков чудесен лек?!?!

ГАДОВИ! СТОКА! ИЗРОДИ!

 

 

* реклами:

 

 

 

Колумни

Македонија