БОМБА НА ТЕЛМА: Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг за претседател, Села е на трето место

Објавено на 10.02.2019 во 17:16:46 часот | Македонија

Никола Димитров со 6.9 отсто и Стево Пендаровски со 5.8 отсто се имињата кои се водечки за претседател на државата, покажа анкетата на Телма.

Веднаш зад нив е Сијадин Села со 5.4 отсто, а со идентичен рејтинг се и Влатко Ѓорчев и Имер Селмани – 4.2 отсто.

Од друга страна, Радмила Шекеринска и Денко Малески имаат по 2,7 проценти поддршка, а Гордана Силјановска Давкова 1,3. Оливер Спасовски доби само 0,9 проценти.

 

 

* реклами:

 

 

 

Македонија

Свет