БОМБА НА МАКТЕЛ: ВМРО ДПМНЕ МУ ЗАРИ НОЖ ВО ГРБ НА ВЛАТЧЕ, 90% ОД ДЕЛЕГАТИТЕ ГЛАСАЛЕ ЗА СИЉАНОВСКА!!!

Објавено на 16.02.2019 во 18:29:43 часот | Македонија

Од извори во ВМРО ДПМНЕ присутни на конвенцијата дознаваме дека дури 90% од делегатите по сугестија на Мицковски гласале за професорката Гордана Сиљановска.

Влатче добил само 10% од гласовите колку да не биде без ич. Ова е брутално забивање на нож во грбот на иконата на ВМРО ДПМНЕ, Влатче Ѓорчев.

Тој во својот говор ги молеше делегатите да не го изневерат. Ова е дури жално да се следи.

За неколку минути ќе ги читаат резултатите, видео на следниов линк. Штотуку се потврдија нашите информации, од 500 делегати над 400 гласале за Сиљановска.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет