Со Гордана Сиљановска, ВМРО ДПМНЕ се обидува да ни продаде крволочен волк во овча кожа!

Објавено на 19.02.2019 во 14:27:28 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Мислите ли дека во суштина има разлика меѓу Гордана Сиљановска и славниот Бате Геле, маскотата на ВМРО ДПМНЕ од Штип?!

Да, вака на прва, едниот лик е универзитетски професор, со цвикери, со убава облека, делува начитано, мудро, жена во години со книги пред себе што дава сигнал на мудрост, начитаност, врвен интелектуалец.

Вториот е шабан со тетоважи од Мијалков и Груевски, неписмена будала алкос скренат.

Но што мислите, дали има суштинска разлика и кој е поопасен од овие двајцата?

Тешко е да се каже, едниот, Сиљановска е пресметлива и итра, овој е наивен и без контрола.

Но во суштина и двајцата се тешки националисти, полни со омраза, и двајцата се до гроп верни на ВМРО ДПМНЕ.

Мицковски со Сиљановска се обидува да ни продаде волк маскиран во овча кожа. Зад маската на постара жена професорка на УКИМ, интелектуалка со добар вкус на облека, шминка и цвикери, Мицковски се обидува да не збуни за да не ни текне дека сепак се работи за варијанта на Бате Геле, ВМРОН анти западен, анти албански, лојален на фамилијата и на мафијата!!!

Се надевам дека ова операција нема да му успее на Мицковски, всушност слична беше и операцијата со Хорхем, и он беше виден професор кој бил порано во управниот одбор на Сорос што требаше да ни дава надеж дека ако загусти тој ќе биде сепак на дистанца од ВЕМЕРЕТО фашистичко.

Епа видовме како заврши таа работа, за малце ќе имавме крв до колена и вечна војна во земјава со 100 000 жртви и 1 милион иселени...

п.с Инаку ваквите камуфлажи се познати и во природата но и во животот на луѓето. Знаеме како се камуфлираат лавовите пред напад со легнување на земја меѓу травата и секогаш напаѓаат спроти ветерот за дивечот да не ги намириса. Кај луѓето пак, најпознатиот сериски убиец во Америка, Гери Риџвеј убил над 100 жени со тоа што носел очила и џемпер, бил многу ситен по физикус, а во колата носел десетина играчки од неговиот син, па жените кои ги собирал му верувале со надеж дека еден ситен бубалица, посветен татко нема шанси да ги убие во шума, а токму тоа се случувало, не само што ги убивал, туку со часови ги мачел, ги давел со јаже кое од време на време го олабавувал за да умираат со часови, додека умирале ги силувал, тоа го палело, нивниот страв и плач му предизвикувал ерекција, бил мазохист. Потоа ги силувал нивните трупови со денови додека се распаѓале, го потсетувале на ужасот и стравот при убиството. Кога го прашале зошто имал секс со умрени жени, рекол дека е многу поефтино отколку да плаќаш проститутки?! Знам дека споредбата е бизарна, но сепак, има поврзаност...

Поентата ми е дека злото знае да личи многу безопасно и невино, не треба да подлегнуваме на оптичката варка, треба да имаме отворени очи и да бидеме претпазливи, нашите одлуки може скапо да не чинат.

 

 

* реклами:

 

 

 

Колумни

Македонија