ЛУЃЕ ПАЗЕТЕ НА КОГО МУ ГО ДОВЕРУВАТЕ ВАШИОТ ЖИВОТ: Младо момче почина од сепса на скопските клиники, сепсата ја закачил на некоја дива приватна клиника во Карпош!

Објавено на 22.02.2019 во 11:34:44 часот | Македонија

Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата.

Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направена интервенција на хемороиди во една приватна здравствена установа во Тавталиџе.

Мактел дознава дека клиниката за која станува збор се вика ПРИВАТНА ХИРУРГИЈА ЈАНИ?!?!?! Бог знае што се случува во оваа кланица?!

 

 

* реклами:

 

 

 

Македонија

Свет