БОМБА НА ЗАЕВ ВО ХИЛТОН: Пендаровски ќе им биде предложен на коалициските партии за кандидат за претседател!

Објавено на 01.03.2019 во 21:38:11 часот | Македонија

Премиерот Зоран Заев потврди дека СДСМ ќе им го предложи Стево Пендаровски на ДУИ и на останатите коалициски партнери како кандидат за претседател.

Заев на излегување од партиското седиште рече дека на вечерашната средба со коалициските партнери и со ДУИ во хотелот Хилтон во Скопје ќе го соопшти предлогот на СДСМ и очекува истиот да биде поддржан.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет