Груби: ДУИ е единствената партија која побара истрага за своите функционери, даваме поддршка на органите на правдата

Објавено на 05.03.2019 во 18:49:50 часот | Македонија

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби на денешната прес конференција, порача дека ДУИ ќе ја даде безрезервната поддршка на законот за СЈО.

„Владеењето на правото е апсолутен на ДУИ и нашата партија е едиснтвената политичка партија во Република Северна Македонија, која отворено побара и од СЈО и од ЈО, да отвори истраги за своите функционери од 2002 година наваму. Безрезервно се ставаме на располагање за поддршка на органите на правдата. Бараме неселективна правда и бараме правда којашто не е диктирана ниту од политиката, ниту од корупцијата, ниту од било кој друг.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет