(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ РАСТУРИ НА БНТ: Со договорите со Грција и со Бугарија мојата земја влезе во нова ера и националистите се малце збунети и не знаат кој пат да го фатат!

Објавено на 14.03.2019 во 23:12:11 часот | Македонија

Погледнете го гостувањето на професорот Љубомир Фрчкоски на бугарската национална телевизија БНТ. Темата е „Северна Македонија на патот кон НАТО и ЕУ“.

Емисијата можете да ја погледнете ТУКА.

 

 

* реклами:

 

 

 

Македонија

Свет