АПЕЛ ДО СИТЕ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ: Ако мислите дека тој сам ќе го влече целиот воз а вие само ќе се влечете позади него гадно се имате заебано, тој воз има да зариба после третото ридче!

Објавено на 16.03.2019 во 15:28:09 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Сите коалициски партнери на СДСМ, сите високи функционери на СДСМ, мора да разберат дека не може се да направи Заев сам!!!

Он не е супермен! Он е само обичен човек кој има голема способност да носи храбри одлуки и има живци како сајли за лифт, ама сепак не може он да стигне секаде во секоја тв девата на секое интервју секаде на терен.

Мора сите лидери на мали партии да разберат дека кога ќе идат на тв дебати со куртони режимски копилиња и нацисти, кои шират лаги, манипулации, сеат страв, теории на заговор итн итн ќе мора на тие дебати да идат спремни со дрмнати 3-4 кафиња и спремни за тешка борба каде на крај мора да има само еден краен исход - КУРТОНОТ, РЕЖИМЕЦОТ, НАЦИСТОТ МОРА ДА БИДЕ МАСАКРИРАН УНИШТЕН ЗГАЗЕН ИСМЕАН ИЗБЛАМИРАН ПОСРАМЕН ЗАЌУТЕН!!!

Тоа режимско копиле треба да не знае кај е вратата, треба да биде изваден од кожа, треба сите гледачи и слушатели макар биле со коефициент на интелигенција на печурка да разберат и да знаат кој е во право а кој не е!

А се знае кој е во право, тие што се со Заев, тие што се борат за правда, за мир, за социјала, за интеграции, за економија, за СЈО, за демократија, за слобода!!!

Ако мислат коалициските партнери дека само Заве ќе ја влече локомотивата а тие само ќе се чешаат за газот, ништо не сме направиле, тој воз има да зариба после третото ридче!

Затоа што злото не е уништено и сеуште знае да апе и да гризе цели екстремитети. Злото, ламјата, чудовиштето се регенерира, му скратиш една глава, му никнуваат две, си ебало мајката нашето зло во ликот и делото на ВМРО ДПМНЕ и целата таа бела палата која e безмалку како замок на злото во земјава од каде секој ден извираат нови будалаштини нови идиотизми нови манипулации и омрази!!!

ЗЛОТО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОТЦЕНИ И ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОРАЗЕНО, ЗАТОА ШТО НЕ Е!!! СЕ ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ ЖИВЕЕ СПОРЕД КООРДИНАТИТЕ НА ГРУЕВИЗМОТ, ТОА ЗЛО МОРА ДА СЕ ТЕПА И ДА СЕ ГАЗИ ОД СИТЕ СТРАНИ!!!

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Колумни

Македонија