МАКЕДОНИЈА Е НЕНОРМАЛНА ШИЗОФРЕНА ДРЖАВА, ОВДЕ СЕ ПЛАЧЕ ЗА ЏЕЛАТИТЕ А НЕ ЗА ЖРТВИТЕ?!?!

Објавено на 16.03.2019 во 17:07:52 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Два дена сите плачат како тоа Чавков добил 18 години затвор?!?!

Ја слушам и онаа адвокатката која беше советничка на СЈО, Јошевска.

Дури и новинарот Васко Попетрески целиот како малце потресен со тоа прашањата, целиот затрчан по Пулицер и Мито Хаџиваслев Јасмин и 11 октомври...

Јошевска дури тврди дека Дурловски немал никаква вина?!?! Полека бе девојче бе ццц....

Ова наше општество е ненормално! Шизофрено! Имаме убијци, лудаци, багра што тепаше до смрт пратеници, имаме полицајци кои земаат плата да чуваат и бранат а тепаа и убиваа, имаме злосторничко здружение на новинари, јавни личности, мафијаши од подземјето, полициски началници, политичари кои сите заедно мафијашки бранеа мафија да не падне од власт по цена да има мртви и да има граѓанска војна, и ние сега сите плачеме, бараме влакна во јајцето, нешто цепидлачиме, кењаме, сереме...

Што не е во ред со нас?!?! Зошто бре никој не бара поголеми казни?!?! Па во секоја нормална западна држава, особено во Америка, за вакви злодела се дава над 40 години затвор!

Како бе може да имате емпатија за убијци!!! За луѓе кои злоупотребиле службена позиција за да нанесат зло, да сеат смрт?!

ШТО НЕ Е ВО РЕД СО ОВА ОПШТЕСТВО?!?! ОВА Е ЕДНА ГОЛЕМА ЛУДНИЦА!!!

Ова лудикло оди до таа граница што Ванковска и Сиљановска сега плачат што сме го мачеле Дурловски, значи не се среќни што копилето куртулу од затвор, туку плачат што сме го мачеле со тоа што сме се дрзнале да го судиме?!

Демек ако бил оперски пејач е рамен на Апосол Павле мајке му га н....?!?! Може да прави што сака?!?! И никој не смее да го суди?! Па макар ушествувал во заговор и хајка која резултирала со кланица во сред парламент што можеше да почне граѓанска војна?!?!

Абе луѓе кое е ова лудило?!?!

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Колумни

Македонија