(ВИДЕО) ПОЧИНА ГИТАРИСТОТ АВТОР НА ЛЕГЕНДАРНИОТ САУНДТРАК НА ФИЛМОТ ПАЛП ФИКШН

Објавено на 18.03.2019 во 00:28:41 часот | Забава

Уствари песната била направена уште во 1963-та но режисерот Квентин Тарантино ја употребил во легендарниот филм 30 години подоцна:

 

 

* реклами:

Забава

Македонија