Ебати бардовите на македонското новинарство, се усраа, се избербатија...

Објавено на 19.03.2019 во 14:43:01 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Кога само ќе ми текне на срамното интервју на Стевчо Муња во ВИН ВИН со Оливера Трајковска во 2015-та, каде она го третираше како голем политички ум на балканот, познаник на Стипе Месиќ и Зоран Џинџиќ, оф мори мајкоо...

Геро фатил во колумни го брани Сашо Мијалков од СЈО, бил жртва на политички прогон... Ебати бардовето на мекедонското новинарство, се усраа...

Онаа пак Ивона куртизаната по се што се случи во земјава, вчера на ТВ Пинк на Србите им објаснува како власта на Грујо паднала со насилни методи и насилна револуција со помош на запад?!?!

Ееееј мајко мила, некои луѓе се родени психопати и нема спас, нема за нив рехабилитација, совест, поправање на понашање, они бре цепаат како трактор заборавен у прва у нива, си цепа додека не се качи на дрво, нема тука лево, десно, ама чек кај терам, ќе ми се смее ли некој, ќе спијам ли мирно...

Овој свет е составен од многу многу нечесни луѓе, монструми, накази, изроди, тешки злобни копилиња, понекогаш се плашам и се чудам како само успеваме како целина да се одржиме и како сеуште не се случил тотален распад и тотален хаос со толку многу гадови на квадратен метар...

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Колумни

Македонија