Март како почна, така завршува: Следи промена се враќаат дождот и снегот

Објавено на 22.03.2019 во 21:31:57 часот | Македонија

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северен
ветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда заради
заладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините.

Прогноза за 23.03.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 16°С до 22°C
Претежно сончево, ќе дува умерен северен ветер.

Прогноза за 24.03.2019
Минимална температура: -1°C до 6°C
Максимална температура: 17°C до 23°C
Сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер.

Прогноза за 25.03.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 18°C до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет