Река го искритикува поглаварот на ИВЗ: Ако така рекол реисот, тоа е за осуда

Објавено на 09.04.2019 во 22:03:41 часот | Македонија

Кандидатот за претседател Блерим Река во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека вечерва од новинарите во емисијата прв пат ја слушнал изјавата на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи дека Македонците се див народ.

-Прв пат ја слушам таа изјава  и ако е така, ја осудувам. Ако е таква изјава како што велите, таа е за осудување, рече Река.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет