Да беше вистински борец за правда, Сиљановска никогаш немаше ни да помисли да биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ, партијата која со правдата си избриша задник изминативе 15 години!

Објавено на 14.04.2019 во 20:14:19 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Дрскоста на Сиљановска нема граница.

Она со цел памет ја тера кампањата под мотото ПРАВДА а е кандидат на ВМРО ДПМНЕ?!?!

Еј човече?! Тоа е како да си кандидат на ИСИС и да тераш кампања МИР ВО СВЕТОТ?!?!

Па ВМРО ДПМНЕ ја згази правдата, си избриша задник со правдата овие 12 години, со копуцви како Зврле и Јово Превара и целата СВАРОВСКИ ЕСКАДРИЛА во судството, правдата стана МИСЛЕНА ИМЕНКА ВО ЗЕМЈАВА!

Не само што беше дозволена НЕМИЛОСРДНА ПЉАЧКА, туку и судскиот систем беше злоупотребен за ПРЕСМЕТКА со политичките противници, па затворите беа наполнети со политички неподобни кои му застанале на патот на режимот!

Сиљановска е перфидна злобна гадура! Да тврдиш дека си борец за правда не требало ни да помислиш да си кандидат за претседател на ВМРО ДПМНЕ, тоа е едноставно перфидно, расипано, лицемерно, ненормално!!!

Но таква е Сиљановска, расипана подла жена!

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Колумни

Македонија