БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Иако мислев да бојкотирам поради гафовите на владата на СДСМ, сепак ќе излезам и ќе гласам за Стево, страв ме фаќа од Сиљановска и Мицковски, тие сеуште живеат во Груевизмот и сакаат да го вратат на власт!

Објавено на 15.04.2019 во 11:26:48 часот | Македонија

- Има над 100 причини зошто би ги бојкотирал овие избори за да го казнам СДСМ за грешките овие две години, но сепак ќе излезам и ќе гласам за Стево, страв ме фаќа од Сиљановска и Мицковски, овие двајцата можат да ја уништат државата, тие сеуште живеат во Груевизмот и сакаат да ни го вратат како систем како начин на живот. Не фала!

Сашо Ордановски во својата најнова колумна на ЦИВИЛ МЕДИА.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет