ЕНИГМА: ДАЛИ ЗАЕВ И АХМЕТИ ИГРААТ МЕСТЕНКА СО ВМРО ДПМНЕ?!?!

Објавено на 22.04.2019 во 10:42:16 часот | Македонија

Дали Заев и Ахмети се договорија ДУИ да го бојкотира првиот круг за да го охрабри ВМРО ДПМНЕ да излезе во вториот круг?!

Факт е дека излезноста во албанските средини е мизерна. Се проценува дека околу 50 000 гласачи на ДУИ останаа дома. Дали беше тоа договорено за да се охрабри ВМРО ДПМНЕ да помислат дека можат да победат во втор круг?!

Ако е ова точно, тогаш Заев и Ахмети се навистина политички џедаи кои си играат со нашите нерви безмилосно.

 

 

* реклами:

Македонија

Свет