ПОРАНЕШНИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД, ЏО БАЈДЕН СЕ ВКЛУЧИ ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ЗА ИЗБОРИТЕ ДОГОДИНА!

Објавено на 25.04.2019 во 15:23:33 часот | Свет

Тој важи за страшно добар оратор на нивото на еден Барак Обама, неговите говори се рамни на вистинско политичко шоу.

Тој важи за народен човек кој нон стоп се вози со воз. Америка има симпатии за него затоа што го има изгубено семејството во сообраќајка на млади години.

Потоа пред неколку години му загина и синот Бо од вториот брак, кој беше армиски генерал, почина од канцер.

Тие трагедии го направија многу сакан и харизматичен. Најголема слабост му се обвинувањата дека е многу стар и дека има секс скандали со свои сорабнотнички.

Големи му се шансите да победи затоа што Америка го смета за многу понормален и поценет од Трамо кој предизвика многу скандали особено со репортот на специјалниот обвинител Роберт Мулер кој ја истражуваше поврзаноста на Трамп со Русите во изборите во 2016-та и притоа откри многу спорни и скандалозни одлуки на Трамп за време на тие изори кои му го нарушија и онака нискиот рејтинг.

Но Трамп сепак е најголем фаворит затоа што сепак важи за омилен на расистите, неписмените, руралните Американци и верските фанатици кои се најбројни во САД.

Од друга страна, најсилно оружје на Бајден ќе биде Барак Обама и Мишел Обама кои ќе застанат на негова страна а имаат огромен рејтинг во Америка!

 

 

* реклами:

Свет

Македонија