БРУТАЛНА КОЛУМНА НА КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Како не и е срам на Сиљановска да збори за транзицијата, кога народот тогаш гладувал таа носела вреќи со пари дома од Фри Шопот на Грчка граница!!!

Објавено на 29.04.2019 во 00:00:46 часот | Македонија

Кате Блажевска, нашата легендарна новинарка која сега го уредува Дојче Веле на Македонски јазик, во неочекуван стил за неа која важи за умерена и блага во колумните, и собрала се по список на Сиљаница.

Од 90-та па наваму, брутална колумна на порталот Призма!

Линк до колумната, овде.

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет