Добро бе Хорхе, ај се, ама канцеларии за 2000е месечно кирија, па имаш ли бе усул гаду еден Валандовски?!?!

Објавено на 10.05.2019 во 23:26:47 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Замислете, 10 години сте живееле на трошок на државата.

Таа ви плаќала куќа, храна, превоз, авионски карти, одмори во вила Биљана која е замок, слуги, секретарки, возачи, плата огромна...

Откако ти заврпшил мандатот те следува доживотна пензија од 100 000 денари и плус канцеларии, шофери, бодигарди...

И ти земаш канцеларии за 2000е месечно?!?! Па добро бе, што изрод треба да си, што гад треба да си?!?!

Во земја како што е Македонија, каде народот врзува крај со крај?!?!

Доживотно сега треба да му плаќаме кирија за канцеларии од 2000е каде ќе игра шах по цел ден или ќе мава пикадо на ѕидот?!?!

Ај разбирам тоа го прават во Америка, Германија итн други земји каде се богати, ама ние бре сироти греота сме за жалење ни даваат чизми донација ова копиле се истргнало лапај, земај, кој го ебе народот...

ВМРОВЦИТЕ СЕ ТЕШКА СТОКА, ЛАЖАТ ДЕКА СЕ ПАТРИОТИ КОИ ГИНАТ ЗА НАРОДОТ, А СЕ ОБИЧНИ ПАРАЗИТИ, ЦРВИ ДЕБЕЛИ МРСНИ БЕЛИ!

Па многу ок канцеларија во Центар може да се земе за околу 500е, сосема солидна со јака квадратура и во ок нови згради, зошто мора бре копиле едно да се пентариш горе во облаците во дуплекс?!?!

СВИЊА ЕДНА ОДВРАТНА!

 

 

* реклами:

loading...

Колумни

Македонија