НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА СТЕВО НЕ ПРИСУСТВУВАЛЕ ЏОРЏ МАЈКЛ, МАЈКЛ ЏЕКСОН, МАЈК ТАЈСОН, ПИ ДИДИ, ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ...ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО НАШИТЕ МРЧАТОРИ, ЌЕ НЕ УМРАТ!

Објавено на 13.05.2019 во 23:34:09 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Треба да има некаков длабок хемиски проблем во глата за некој овие денови да најде причини за да кења.

Еј конечно го избркавме Хорхе од вилата Водно по 10 години узурпација на тој опасен паразит кој ни се беше закачил како дебела глиста и само не цицаше и разболуваше и не знаевме каде у кое ткиво нареден ден ќе се убаци...

Еј конечно на Водно имаме нормален човек.

Еј со ова завршува ЕРАТА НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО ОД ЗЛОТО, и последниот значаен бастион на Груевизмот е освоен, ослободен и дезинфициран...

Еј гости на настанот се сите претседатели на балканот со се министри за надворешни на уште пола Европа....

И два три дена мрчатори кењаат и урлаат како фалел Петко Стојко Киро и Владанка... Се обидуваат да го саботираат настанот, да го минираат затоа што фалеле Петко и Станко...

И Заев фалел... Па аман бе луѓе, човекот душа нема више, ја истера на грб цела кампања, пред тоа сите драми околу референдумот и уставните промени, аман остајте го човекот ќе ни цркне, од сабајле од 6 е станат па до вечер во 12 е на нозе и шпарта по цел свет држи по 4-5 настани на ден...

Аман бе како само наоѓате причина за да мрчите, како само ве трпат у друштво ја не знам што сорта народ ќе бевте бе цццц...

Ќе не умрете!

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Колумни

Македонија