ДРАМА ВО КОЗЛЕ: Холивудски крабеж со оружје во маркет, крадците внатре, полицијата надвор пред маркетот, се преговара да се предадат?!

Објавено на 14.05.2019 во 23:34:16 часот | Македонија

Вечерва се случил грабеж во познат маркет во скопската населба Козле кој се наоѓа во близина на бензинската пумпа, дознава „Република“.

Според очевидци, во моментов крадците се во маркетот, а полицијата е надвор и се уште не влегува во маркетот.

 

 

* реклами:

 

 

 

 

Македонија

Свет